Dell zdecydował się akceptować płatności realizowane w wirtualnej walucie Bitcoin

Wirtualna waluta Bitcoin zyskała nowego sprzymierzeńca. Jest nią firma Dell, która poinformowała, że użytkownicy - zarówno indywidualni, jak i firmy - mogą za zakupione u niej produkty płacić obecnie również tą walutą. Opłaty za zakupiony towar można wnosić bezpośrednio lub za pośrednictwem firmy Coinbase.

Użytkownik może realizować płatności w tej postaci wykorzystując swoje konto Bitcoin lub skanując kwadratowy kod graficzny QR (Quick Response) smartfonem. Dla waluty Bitcoin oznacza to jedno – zyskała ona nowego sprzymierzeńca. I to nie byle jakiego, ale jednego z najbardziej liczących się rynku producentów rozwiązań IT, który dołączył tym samym do takich firm akceptujących obecnie tę walutę, jak Overstock.com, Newegg, Expedia czy Amazon (chociaż tak znane firmy jak Walmart czy eBay ciągle wahają się, czy zdecydować się na podobny krok).

Ważne jest również to, że w przypadku rezygnacji z zakupionego towaru, Dell będzie zwracać pieniądze w „normalnej” walucie, czyli w dolarach. Obecnie jeden Bitcoin można kupić na rynku za ok. 630 USD. Dell twierdzi, że koszt obsługi transakcji realizowanej z użyciem wirtualnej waluty Bitcoin jest niższy niż w przypadku transakcji wykorzystującej kartę kredytową.

Zobacz również:

Użytkownicy decydujący się na taką formę płatności powinni jednak dokładnie przeczytać to, co Dell umieścił w części „Terms and conditions” (regulamin zakupów). A można tam znaleźć takie zdanie: „ "Ze względu na specyficzny charakter płatności realizowanych z wykorzystaniem waluty Bitcoin, użytkownik po zainicjowaniu takiej transakcji nie może jej zmienić ani anulować”.


TOP 200