Dell wprowadza serwery PowerEdge nowej generacji

Nowe serwery Dell EMC PowerEdge cechuje zwiększony poziom bezpieczeństwa, a także wyższa wydajność - zwłaszcza w zastosowaniach AI. Nowości sprostają też wymaganiom firm, które stawiają na edge computing.

Dell wprowadza nowe serwery / Fot. Science in HD, Unsplash.com

Dell wprowadza nowe serwery / Fot. Science in HD, Unsplash.com

Jak przekonuje producent, nowe serwery Dell EMC PowerEdge zapewnią moc potrzebną do uzyskiwania wglądu i codziennego działania z rozwiązaniami, które w czasie rzeczywistym wykorzystują dane i analizy. W dodatku chodzi tutaj o rozwiązania, które robią to z dowolnego miejsca - od głównych centrów danych po chmury publiczne i lokalizacje brzegowe.

Zobacz: Open Office

Zobacz również:

  • Dane w centrum świata
  • Dell Technologies Forum 2023
  • HPE wspiera badania nad technologiami kwantowymi

Dell EMC przekonuje, że nowe serwery ułatwią transformację cyfrową wielu firmom, szczególnie jeśli te stawiają na chmurę hybrydową i duże zbiory danych (Big Data). Najnowsze systemy storage'owe, Dell EMC Unity XT, umożliwiają obsługę wielu chmur oraz wspierają technologię NVMe dla szybkiego transferu danych. Użytkownicy mogą obsługiwać zwirtualizowane aplikacje, wdrażać ujednoliconą pamięć masową i spełniać wymagania nowej normalności, czyli łączyć pracę zdalną z pracą w biurze.

Do tego Dell oferuje Unisphere, czyli platformę z interfejsem graficznym, która umożliwia łatwe konfigurowanie i zarządzanie pamięcią masową. Są też rozwiązania PowerScale do danych nieustrukturyzowanych.

Z kolei serwery PowerEdge są teraz wyposażone w złącze PCIe Gen 4.0, które podwaja przepustowość w porównaniu z poprzednią generacją. Do tego obsługują do sześciu akceleratorów na serwer, aby obsługiwać wymagające, intensywnie przetwarzające dane obciążenia (data-intensive workloads). W połączeniu z tzw. autonomiczną inteligencją serwerów PowerEdge, najnowsze serwery są zdaniem producenta w największym stopniu dostosowane do pracy z AI, umożliwiając firmom przewidywanie i szybsze reagowanie na przeróżne potrzeby i trendy.

Sprawdź: 7zip

"Dane są tworzone i wykorzystywane w większej liczbie miejsc niż kiedykolwiek wcześniej, a organizacje muszą działać na ich podstawie tak szybko, jak to możliwe. Ponieważ wprowadzamy innowacje z myślą o przyszłości IT, zaawansowana automatyzacja jest koniecznością, niezależnie od tego, gdzie znajduje się infrastruktura. Nasze nowe serwery PowerEdge oferują wydajność na wyższym poziomie, pomagając klientom przyspieszyć analizę danych i przejść do autonomicznych obliczeń" - przekonuje w oficjalnym komunikacie Jeff Boudreau, prezes Infrastructure Solutions Group w firmie Dell Technologies.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200