Dell wprowadza do swoich przełączników oprogramowanie firmy Big Switch

Dell podjął decyzję o wprowadzeniu do swoich przełączników Ethernet oprogramowania opracowanego przez firmę Big Switch Networks, specjalizującą się w rozwiązaniach typu SDN (Software Defined Network). Na początek Dell będzie instalować takie oprogramowanie( sieciowy system operacyjny Switch Light) w przełącznikach S4810 i S6000.

Porozumienie zawarte przez obie firmy przewiduje, że Dell będzie też oferować swoim klientom aplikacje zarządzające sieciami SDN, zaprojektowane przez Big Switch, w tym narzędzie noszące nazwę Big Tap Monitoring. Warto w tym momencie przypomnieć, że wcześniej Dell zawarł podobne porozumienie z firmą Cumulus Networks. Przewiduje ono, że Dell będzie instalować opracowany przez Cumulus system Linux OS w pamięci produkowanych przez siebie przełączników S6000 i S4810.

Wpisuje się to w przyjętą ostatnio przez Dell strategię, polegającą na ścisłym integrowaniu swoich sieciowych rozwiązań z oprogramowaniem projektowanym przez inne firmy. Dotyczy to szczególnie rozwiązań sieciowych bazujących na technologii SDN oraz oprogramowaniu open source, takim jak Linux czy OpenStack. Firma zapowiada, że jej pierwsze przełączniki Ethernet, którymi zarządza oprogramowanie zaprojektowane przez Big Switch, pojawią się na rynku jeszcze w tym kwartale.

Zobacz również:

  • Dell wprowadza na rynek nowe modele z serii Precision
  • Fortinet prezentuje zapory sieciowe dla centrów danych z obsługą sztucznej inteligencji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200