Dell wprowadza do oferty nową linię pamięci masowych

Firma zaprezentowała w ostatnich dniach rozwiązanie noszące nazwę EMC PowerScale. Jest to nowa rodzina systemów pamięci masowej zaprojektowana z myślą o przechowywaniu niestrukturalnych danych. Systemy EMC PowerScale można instalować wewnątrz chmur publicznych oraz na ich krawędziach.

Pamięci masowe

Jest to już kolejna nowość w obszarze pamięci masowych, jaką Dell zaprezentował w tym miesiącu. Wcześniej były to systemy Dell EMC PowerStore, o których pisaliśmy tutaj.

System operacyjny OneFS zarządzający pamięciami PowerScale OneFS wspiera ulepszona technologię redukcji danych, zapewnia dostęp do obiektów AWS S3 oraz zapewnia obsługę obiektów Ansible, Kubernetes i OpenShift.

Zobacz również:

Pamięci EMC PowerScale mają do dyspozycji oprogramowanie Dell EMC Data IQ, które zawiaduje niestrukturalnymi danymi przechowywanymi w chmurach prywatnych i publicznych.

Jeśli chodzi o warstwę sprzętową, pamięci PowerScale składają się modułów o wielkości 1U, a klastry PowerScale można skalować w zakresie od 11 do 50 PB. Urządzenia PowerScale są dostarczane razem z narzędziami do automatyzacji i dystrybucji zasobów i wspieraną programowalną infrastrukturę obsługująca platformy kontenerowe, a towarzyszący im system operacyjny OneFS 9.0 zapewnia obsługę wielu protokołów sieciowych.


TOP 200