Dell wprowadza deduplikację i kompresję danych do produktów Compellent

Pamięci masowe Compellent zostaną zintegrowane z technologiami Ocarina Networks i Exanet, które już wcześniej zostały zakupione przez firmę Dell. Integracja z nowymi technologiami zwiększy możliwości rozwiązań oferowanegych przedsiębiorstwom.

Marty Sanders, dyrektor wykonawczy ds. technologii i usług Dell Compellent, powiedział wczoraj, że technologia kompresji danych i deduplikacji z Ocarina Networks oraz globalny system plików Exanetu zostaną zintegrowane z produktami Compellent.

Integracja z technologią Exanetu spodziewana jest w drugiej połowie bieżącego roku. Wprowadzenie technologii Ocarina Networks może zostać zakończone w przyszłym roku. Dell przejął Compellent Technologies w lutym 2011, a firmy Ocarina i Exanet w roku ubiegłym.

Zobacz również:

  • Dane w centrum świata

Deduplikacja to metoda eliminacji powtarzających się danych. Przed przejęciem przez Della, Compellent pracował nad deduplikacją, kompresją danych i globalnym systemu plików. Zastosowanie technologii z Ocarina i Exanet przyśpieszy wprowadzenie rozwiązań tego typu.

Deduplikacja i kompresja razem z technologią warstwowania danych mają prowadzić do zaoszczędzenia dodatkowego miejsca w systemach pamięci masowych. Dell myśli nad wykorzystaniem warstwowania danych Compellent i innych technologii w swoich pozostałych pamięciach masowych. W zależności od produktu, proces ten może potrwać do dwóch lat.

Dell uznał, że zespół Compellent nadal będzie pracował nad produktami tej marki, doceniając jej siłę i liczbę klientów. Firma przyjęła podobną strategię po przejęciu w 2008 roku EqualLogic, dostawcy pamięci SAN - powiedział Sanders.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200