Dell tworzy dział rozwiązań bezprzewodowych

Znany producent komputerów, jako jeden z ostatnich, postanowił poważnie zaangażować się w rynek bezprzewodowego dostępu do sieci.

Dell Computer, zapowiedział stworzenie działu zajmującego się rozwiązaniami bezprzewodowymi. W ten sposób firma jest jednym z ostatnich dużych producentów komputerów, który zdecydował się poważnie zaangażować w szybko rozwijający się rynek bezprzewodowego dostępu do sieci.

Na czele nowego działu stanie Moe Grzelakowski, który dotychczas pełnił funkcje kierownicze w Motoroli. Do Della przejdzie on w lipcu i obejmie stanowisko wiceprezesa ds. rozwiązań bezprzewodowych. Do jego obowiązków należeć będzie rozwój strategii bezprzewodowej Della i nadzór nad strategicznymi porozumieniami, które producent ma zawierać z producentami urządzeń bezprzewodowych i operatorami usług.

Przedstawiciele Della, zapowiadając utworzenie nowego działu, podkreślili, że dla wielu klientów firmy tradycyjny model rozwiązań przenośnych jest już niewystarczający. Szacują też, że do roku 2003 rynek bezprzewodowego dostępu do Internetu będzie wart ok. 10 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200