Dell: to tylko plotki

Amerykański producent zdementował doniesienia tajwańskiego dziennika Economic Daily News, jakoby zawarł porozumienia z kontraktowymi wytwórcami sprzętu, na produkcję komputerów wyposażonych w procesory AMD.

Tajwański dziennik spekulował, że Dell zwrócił się do podwykonawców m.in. spółek Hon Hai Precision czy Quanta Computer, aby rozpoczęły przygotowania do produkcji stacjonarnych i przenośnych komputerów wyposażonych w procesory Advanced Micro Devices.

Plotki na temat tego, że największy dostawca komputerów osobistych mógłby nawiązać współpracę z AMD pojawiają się od lat. Dell jednak związany jest specjalnym kontraktem z Intelem. Analitycy twierdzą, że Dell dostaje specjalne upusty za długoletnią lojalność.

O tym, że Dell nie bierze pod uwagę procesorów AMD, szef spółki Kevin Rollins wspominał w lutym br. Do serwerowych układów AMD przekonały się natomiast takie firmy jak HP, IBM, Sun

Według ostatnich analiz Mercury Research, Intel w minionym kwartale sprzedał prawie 81 proc. wszystkich procesorów x86 dla komputerów biurkowych, notebooków i serwerów. Pozostała część krzemowego tortu przypada AMD. Spółka powiększyła swój udział o 2 proc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200