Dell poszerzył ofertę o EMC PowerStore: nowatorską platformę pamięci masowej

Firma Dell wprowadziła na rynek pamięć masową noszącą nazwę Dell EMC PowerStore. Jest to wyspecjalizowana macierz dyskowa zawierająca wbudowany hiperwizor VMware ESXi, oferującą dostępność do danych na poziomie bliskim stu procent (dokładnie 99,9999%).

Według projektantów platformy, zapewnia ona siedmiokrotnie większą szybkość i trzykrotnie krótszy czas reakcji w porównaniu z poprzednimi macierzami pamięci masowej Dell EMC średniej klasy. Jest to możliwe za sprawa zastosowaniu kompletnej konstrukcji NVMe oraz obsłudze Storage Class Memory jako pamięci trwałej realizowanej przez dwuportowe dyski SSD Intel Optane.

EMC PowerStore upraszcza infrastrukturę IT i może zmniejszyć koszty i pojemność rozwiązań IT dzięki stałej deduplikacji, kompresji i gwarantowanej redukcji danych w stosunku 4:1. Jak zapewniają jej twórcy, platforma upraszcza proces rozwoju aplikacji i skraca czas wdrażania z liczonego w dniach do liczonego w sekundach, co jest możliwe dzięki integracji z oprogramowaniem VMware oraz obsłudze czołowych systemów zarządzania i orkiestracji, w tym Kubernetes, Ansible i VMware vRealize Orchestrator.

Zobacz również:

Ważne jest też to, że oprogramowanie do monitorowania i analizy pamięci masowej Dell EMC CloudIQ łączy zdolność uczenia maszynowego i wiedzę pochodzenia ludzkiego w celu analizy wydajności i pojemności w czasie rzeczywistym oraz śledzenia historii w jednym widoku infrastruktury Dell EMC.

Platforma Dell EMC PowerStore jest teraz ogólnodostępna na całym świecie, a latem tego roku będzie również dostępna w postaci opcji autonomicznej infrastruktury PowerOne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200