Dell pokazał 10-calowy tablet z Windows 7 i nowy Latitude X3

Dell pochwalił się nowym urządzeniem z serii tablet PC. Latitude X3 będzie skierowane do użytkowników biznesowych. Prócz tego zaprezentowano 10-calowy tablet, który będzie pracować pod kontrolą Windows 7 lub Androida.

Dell Latitude X3 to typowy tablet PC

Polecamy:

Zobacz też:

Dell zaprezentował także prototypowy model 10-calowego tabletu

Dell na specjalny spotkaniu w San Francisco zaprezentował nową linię swoich produktów, które będą miały premierę jeszcze w tym roku. Wśród nich znalazł się nowy tablet PC.

Latitude X3 wyposażono w 13-calowy dotykowy, obrotowy ekran i pełnowymiarową klawiaturę QWERTY. Prócz tego urządzenie otrzyma jeden z nowych procesorów Intela i system operacyjny Windows 7. Tablet PC ma się pojawić w sprzedaży w tym roku, jednak przedstawiciele firmy nie chcieli podać dokładniejszej daty.

Zobacz również:

  • Dane w centrum świata

Najciekawszą nowością jest 10-calowy tablet Della, jeszcze bez oficjalnej nazwy. Urządzenie na pewno oferowane będzie w wersji skierowanej dla użytkowników biznesowych oferując przy tym system Windows 7. W planach jest także druga wersja pracująca pod kontrolą platformy Android.

Tablet na razie jest w wersji prototypowej. Podczas spotkania przedstawiciel Della przyznał, że firma "nie posiada jeszcze działającej wersji nadającej się do pokazania". Wiadomo, że sercem urządzenia będzie nowa wersja procesora Intel Atom nazwana Oak Trail. W zależności od potrzeb urządzenie będzie przystosowywane do pracy w różnych gałęziach biznesu, w tym związanego z przemysłem, zdrowiem, finansami, a nawet edukacją. Tablet pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie pod koniec roku.

Dell już teraz oferuje dwa tablety - Streak 5 i 7. Urządzenia, których końcówka nazwy oznacza przekątną ekranu, pracują pod kontrolą systemu Android. Mniejszy posiada procesor Qualcomm Snapdragon. Streak 7 pracuje pod kontrolą wydajnego procesora dwurdzeniowego NVIDIA Tegra 2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200