Dell i Toshiba podpisały porozumienie technologiczne warte 5 mld USD

W ramach porozumienia Dell będzie kupował od Toshiby m.in. pamięci DRAM, SRAM, wyświetlacze LCD, napędy DVD i dyski twarde.

Dell Computer i Toshiba podpisały porozumienie, w ramach którego japoński producent będzie przez 3 lata dostarczać Dellowi komponenty do produkcji sprzętu komputerowego.

W ramach porozumienia, którego wartość szacuje się na 5 mld USD, Dell będzie kupował od Toshiby m.in. pamięci DRAM, SRAM, wyświetlacze LCD, napędy DVD i dyski twarde. Przedstawiciele obu firm zapowiedzieli już możliwość rozszerzenia umowy o inne technologie, w tym baterie akumulatorowe i kolorowe kineskopy do monitorów.

Toshiba od wielu lat dostarcza Dellowi podzespoły. Tym razem firmy mają jednak lepiej dopasowywać do siebie cykle produkcyjne, tak aby nowe produkty jak najszybciej zaspokoiły potrzeby rynku. Przedstawiciele obu stron liczą tym samym na obniżenie kosztów produkcji, poprawę jakości produktów oraz usprawnienie działania kanałów zaopatrzenia.

Podobny kontrakt na dostawę technologii Dell podpisał w ub.r. z IBM-em. Wartość tej umowy oszacowano na 16 mld USD.

***

Dell spodziewa się osiągnięcia w tym roku 33 mld USD przychodu

IBM będzie świadczył usługi klientom Della

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200