Dell i EMC razem z pamięciami masowymi

Dell i EMC poinformowały w ubiegłym tygodniu o zawarciu strategicznego przymierza dotyczącego wspólnego projektowania, produkcji i sprzedaży pamięci masowych.

Dell i EMC poinformowały w ubiegłym tygodniu o zawarciu strategicznego przymierza dotyczącego wspólnego projektowania, produkcji i sprzedaży pamięci masowych.

Obie firmy mają nadzieję, że dzięki temu porozumieniu (zawartemu na pięć lat) będą w stanie opanować dużo większą część rynku. A jest się tu o co bić. Analitycy przewidują bowiem, że obroty na rynku pamięci masowych wzrosną w 2005 r. do 100 mld USD.

Zobacz również:

Porozumienie przewiduje m.in., że Dell będzie reselerem pamięci masowych linii CLARiiON (zaprojektowane i produkowane przez EMC).

Obie firmy uzgodniły, że będą wspólnie pracować nad wprowadzeniem do produktów linii Symmetrix (jest to flagowe rozwiązanie firmy EMC w obszarze pamięci masowych) szeregu usprawnień. Dell i EMC chcą też podjąć trud opracowania otwartej platformy dla sieciowych pamięci masowych.

Obroty na rynku pamięci masowych klasy średniej wyniosły w 2000 r. 15 mld USD. Dell (48 miejsce na liście największych przedsiębiorstw wg Fortune 500; zeszłoroczne przychody firmy - 32,6 mld USD) z kolei liczy na to, że nie będzie teraz kojarzony wyłącznie z serwerami, ale stanie się znaczącym dostawcą pamięci masowych, mając w ofercie zarówno swoje produkty (systemy PowerVault typu NAS oraz dla sieci SAN), jak i produkty EMC (Symmetrix i CLARiiON). Dell zamierza wprowadzić do swojej oferty pierwsze produkty EMC (FC4500, FC5300, FC4700 i IP4700) jeszcze w listopadzie br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200