Dell debiutuje na rynku obiektowych pamięci masowych „all flash”

Firma wprowadziła w ostatnich dniach do oferty swój pierwszy system pamięci masowej służący do przechowywania danych obiektowych (czyli nieustrukturyzowanych danych funkcjonujących w ahierarchicznym środowisku), bazujący wyłącznie na pamięciach flash.

Dell

Dell zdecydował się na taki krok mając świadomość tego, że popyt na tego rodzaju urządzenia wciąż rośnie, a postęp technologiczny sprawił, że pracują one obecnie dużo wydajniej od podobnych rozwiązań funkcjonujących na rynku jeszcze kilka lata temu.

Urządzenie należy do produktów linii Dell EMC ECS EX i nosi nazwę EXF900. Dell informuje, że pamięć masowa EXF900 jest najszybciej pracującym urządzeniem w tej rodzinie, głównie z tego powodu iż pozostałe pamięci (takie jak EX300, EX500 EX3000) są wyposażone w dyski twarde, a nie w pamięci NAND/flash.

Zobacz również:

Dell instaluje w pamięci EX900 dyski SSD bazujące na technologii NVMe oraz serwer PowerEdge. Tandemem tym zarządza oprogramowanie ECS wspierające protokół NVMe-oF, odpowiedzialny za komunikowanie się urządzenia z siecią.

Czytając specyfikację techniczną pamięci widać, że oferuje ona ponad dwadzieścia razy większą wydajność w porównaniu z pamięcią EX300 i jest w stanie wykonywać w ciągu jednej sekundy dziewiętnaście razy więcej operacji I/O.

Oprócz wydajności głównym atutem rozwiązania jest oprogramowanie ECS 3.6, które oferuje szereg dodatkowych opcji, takich jak możliwość klonowania obiektów, udoskonalone mechanizmy ich ochrony czy nowe API pozwalające elastycznie zarządzać bezpieczeństwem pamięci masowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200