Dell bez drukarek HP

Przedstawiciele Hewlett-Packard poinformowali o planach rozwiązania umowy z Dell Computer, na mocy której Dell sprzedaje drukarki produkowane przez HP. Przyczyną takiej decyzji są plany Della – firma zamierza rozpocząć produkcję własnych drukarek.

Przedstawiciele Hewlett-Packard poinformowali o planach rozwiązania umowy z Dell Computer, na mocy której Dell sprzedaje drukarki produkowane przez HP. Przyczyną takiej decyzji są plany Della – firma zamierza rozpocząć produkcję własnych drukarek. Do tej pory Dell wraz ze swoimi produktami sprzedawał drukarki innych producentów – m.in. Lexmark, Epson, Canon oraz właśnie HP.

Według rzeczniczki HP rozwiązanie umowy nie przyczyni się do ograniczenie zysków firmy ze sprzedaży drukarek – jej zdaniem drukarki sprzedawane w ramach umowy przez Dell Computer nie stanowiły "znaczącej" części ogólnej sprzedaży HP. Koncern zamierza w najbliższym czasie rozpocząć współpracę z innymi dystrybutorami – nie ujawniono jednak na razie, jakie to firmy.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200