Dell Red Hat Cloud Solution – nowa prywatna chmura oparta na oprogramowaniu OpenStack

Dell i Red Hat opracowały wspólnie i uruchomiły rozwiązanie noszące nazwę Dell Red Hat Cloud Solution. To prywatna chmura oparta na oprogramowaniu open source (OpenStack), spełniająca wymagania stawiane przed rozwiązaniami klasy „enterprise”, czyli zdolna świadczyć swe usługi przedsiębiorstwom.

OpenStack to chmurowa platforma bazująca na otwartym oprogramowaniu, wspierana i rozwijana przez wielu wiodących dostawców usług chmurowych, takich jak Cisco, Oracle czy Rackspace. Platforma oferuje usługi IaaS (Infrastructure-as-a-Service), a wspierające ją firmy modyfikują ją ciągle i udostępniają jej nowe wersje co kilkanaście, najczęściej co sześć miesięcy

Nowa chmurowa platforma firm Dell i Red Hat (nad którą prace trwały od pół roku) została opracowana z myślą o zachęceniu firm do korzystania i ewentualnego testowania usług bazujących na oprogramowaniu OpenStack. Dell przypomina, że ma już w swojej ofercie sprawdzoną platformę chmurową klasy „enterprise”, która nosi nazwę Dell Cloud Services.

Zobacz również:

Rozwiązanie Dell Red Hat Cloud Solution jest oparte na systemie Red Hat Enterprise Linux i wspiera oprogramowanie Dell Openshift oraz kontenerach Docker (pozwalających budować aplikacje świadczące podstawowe usługi typu Platform-as-a-Service). Twórcy rozwiązania informują, że platforma zostanie w przyszłości wzbogacona o nowe funkcjonalności, pozwalające świadczyć usługi PaaS klasy „enterprise”.


TOP 200