Dell EMC w Polsce ma nowego dyrektora

Dell EMC poinformował, że z dniem 1-go lutego 2017 roku Adam Wojtkowski obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego korporacji w Polsce. Będzie odpowiedzialny za rozwój działalności firmy na rynku polskim i sprzedaż całego spektrum rozwiązań kierowanych do wszystkich klientów, w tym przedsiębiorstw (od małych i średnich, po korporacje), organizacji sektora publicznego oraz użytkowników indywidualnych.

Adam Wojtkowski jest związany z branżą informatyczną od ponad 20 lat. Karierę zawodową rozpoczynał w firmie Ericsson jako kierownik działu marketingu produktów sieci stacjonarnych a później dyrektor działu sprzedaży do sektora operatorskiego. Pracował również w Telekomunikacji Polskiej S.A.

Od kwietnia 2012 r., kierował polskim oddziałem EMC, a od momentu połączenia Dell i EMC odpowiada za sprzedaż rozwiązań infrastrukturalnych Dell EMC do odbiorców instytucjonalnych (Dyrektor Generalny Dell EMC Enterprise Business). Wcześniej pracował w firmie Dell jako dyrektor działu sprzedaży do dużych przedsiębiorstw, a także przez 6 lat w firmie Cisco.

Zobacz również:

  • Dell zlikwiduje około 6650 miejsc pracy

“Bardzo się cieszę z powodu objęcia stanowiska dyrektora generalnego Dell EMC w Polsce i możliwości dalszej pracy z naszymi klientami i partnerami nad zaspokajaniem ich potrzeb i oczekiwań. W ramach Dell EMC mamy szereg perspektywicznych obszarów szybkiego wzrostu takich, jak chmura hybrydowa, programowo definiowane centra danych, infrastruktura konwergentna, platform-as-a-service, analityka danych, mobilność i cyberbezpieczeństwo”, powiedział Adam Wojtkowski.

I dodał, „żyjemy w czasach ogromnych, wręcz rewolucyjnych zmian technologicznych w obszarze szeroko rozumianej branży IT. Cieszę się, że mamy w niej do odegrania kluczową rolę i możliwość współpracy z polskimi przedsiębiorstwami oraz organizacjami sektora publicznego nad przygotowaniem cyfrowej transformacji ich działalności”

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200