Dell EMC łata swoje dziurawe rozwiązania

Informatycy wykryli w rozwiązaniach firmy Dell EMC, używanych przez użytkowników do zapewnienia danym bezpieczeństwa, kilka groźnych podatności. Okazało się, że pozwalają one hakerom przejmować kontrolę nad atakowanym systemem.

Na szczęście firma opracowała już odpowiednie łaty likwidujące te grożenia i informuje, że zostaną one wkrótce udostępnione.

Wszystkie podatności - w sumie trzy - zostały ujawnione 4-go stycznia przez specjalizującą się w systemach zabezpieczeń firmę Digital Defence. Podatności znajdują się w takich rozwiązaniach, jak Avamar Server (wersje 7.1.x, 7.2.x, 7.3.x, 7.4. x i 7.5.0), NetWorker Virtual Edition (wersje 0.x, 9.1.x i 9.2.x) i Integrated Data Protection Appliance 2.0.

Zobacz również:

Wszystkimi zarządza winowajca całego zamieszania, czyli dziurawe oprogramowanie Avamar Installation Manager. Każda podatność została szczegółowo opisana tutaj.

Podatność wykryto też w jeszcze jednym produkcie. To oprogramowanie noszące nazwę VMware vSphere Data Protection, używane do wykonywania kopii zapasowych danych. Łata likwidująca to zagrożenie została już opracowane i jest dostępna tutaj.