Dell EMC PowerStore – pamięć masowa nowej generacji

Materiał promocyjny W czasach, gdy ilość cyfrowych danych jest tak duża, że tradycyjne systemy ich przechowywania nie zapewniają wymaganych wydajności, pojemności czy bezpieczeństwa informacji, potrzebna jest platforma zapewniająca skalowalną infrastrukturę i możliwość archiwizowania danych o dowolnych rozmiarach w połączeniu z rozwiązaniami zapewniającymi błyskawiczną dostępność i najwyższej klasy ochronę. Takim rozwiązaniem jest najnowsza pamięć masowa Dell EMC PowerStore, spełniająca potrzeby nawet najbardziej wymagających organizacji.

Dell EMC PowerStore to rozwiązanie, które łączy w sobie automatyzację, wykorzystującą między innymi algorytmy uczenia maszynowego, z najnowszymi technologiami i nowatorską architekturą oprogramowania, wykorzystującą najbardziej efektywne dziś rozwiązania w środowiskach dużej skali, takich jak konteneryzacja wspierana przez orkiestrację. Rozwiązanie zapewnia przy tym dostępność na poziomie 99,9999%.

Najwyższa wydajność w wymagających środowiskach

PowerStore opracowano z myślą o najwyższej wydajności aplikacji i najszybszym dostępie do danych. W tym celu wykorzystano nowoczesne zdobycze techniki, takie jak protokół NVMe, który maksymalizuje przepustowość danych, a także pamięć trwałą typu Storage Class Memory (SCM), realizowaną przez dwuportowe nośniki SSD Intel Optane, która oferuje nieporównywalnie wyższą wydajność niż pamięć NAND flash, zarówno na poziomie odczytu, jak i zapisu, przy jednocześnie znacznie wyższej odporności na utratę danych.

W porównaniu do dotychczasowych rozwiązań pamięci macierzowych Dell EMC średniej klasy, PowerStore jest siedmiokrotnie szybsze (pod względem liczby operacji na sekundę – IOPS) i zapewnia trzykrotnie krótszy czas reakcji. Jest w stanie wytrzymać dowolne obciążenia i pozwala na dowolne skalowanie w pionie i poziomie na potrzeby bloków, plików i wolumenów VMware vVol.

Dane poddawane są stałej deduplikacji i kompresji, która jest realizowana sprzętowo dzięki technologii Intel QuickAssist i pozwala ograniczyć ilość danych na gwarantowanym poziomie 4:1. Pojedyncze urządzenie PowerStore może zapewnić efektywną pojemność nawet na poziomie 2,8 PB, a maszyny mogą być dowolnie łączone w większe klastry.

Dell EMC PowerStore – pamięć masowa nowej generacji

Orkiestracja kontenerów w standardzie

PowerStore to rozwiązanie w pełni zintegrowane z systemami wirtualizacji i orkiestracji, które umożliwia wykorzystanie systemów orkiestracji Kubernetes (dzięki sterownikowi CSI), Ansible (moduł Ansible Module) czy Vmware vRealize Orchestrator. Platforma ma stosowne sterowniki i moduły prekonfigurowane fabrycznie, co pozwala wdrożyć wybrane rozwiązanie w czasie liczonym dosłownie w sekundach, a nie dniach, jak w rozwiązaniach starszej generacji.

Platforma pracuje pod kontrolą dedykowanego systemu PowerStoreOS, którego architektura oparta jest na kontenerach, najnowszemu rozwiązaniu umożliwiającemu separację funkcji i aplikacji, zapewniając tym samym najwyższą wydajność, stabilność i bezpieczeństwo. Poszczególne komponenty systemu zamykane są w kontenerach, gdzie pełnią rolę niezależnych od siebie, w pełni zarządzalnych usług, które w razie potrzeby mogą się ze sobą komunikować poprzez API.

Dell EMC PowerStore wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do automatyzowania czasochłonnych procesów, takich jak wstępne rozmieszczanie woluminów, migracje, równoważenie obciążeń czy rozwiązywanie problemów. Narzędzie Dell EMC CloudIQ pozwala z kolei skutecznie monitorować i analizować stan pracy maszyny, a także optymalizować jej wydajność i pojemność w zależności od potrzeb użytkownika.

Fabryczny hyperwizor

PowerStore to ponadto jedyna na rynku macierz dyskowa, która ma fabrycznie wbudowane narzędzie do zarządzania procesami wirtualizacji (hyperwizor) Vmware ESXi, ułatwiające wdrażanie aplikacji bezpośrednio na macierzy (rozwiązanie to nazwano AppsON). PowerStore ma wszechstronną gamę zastosowań: może być użyta zarówno jako jednostka samodzielna, jak i element brzegu sieci czy składnik aplikacji infrastrukturalnych. Rozwiązanie nadaje się do użycia zwłaszcza tam, gdzie niezbędne jest przechowywanie bardzo dużych ilości danych.

Istotną dla użytkowników cechą są zaawansowane mechanizmy i jednocześnie proste w użyciu mechanizmy migracji danych dostępne w kreatorze PowerStore Manager, które już po kilku kliknięciach pozwalają na przeniesienie danych z takich pamięci masowych, jak Unity, SC, PS Series, VNX czy XtremIO.

Organizacje mogą wyposażyć swoje centra danych w rozwiązania Dell EMC PowerStore korzystając z bardzo wygodnego rozwiązania Dell Technologies On Demand. Umożliwia ono reagowanie na skoki obciążenia i zapotrzebowania na usługi w sposób porównywalny do tego, jaki znamy z chmury. Elastyczne opcje płatności uzależnione są od skali wykorzystania platformy i pozwalają na szybkie zwiększenie pojemności w zależności od potrzeb, a także modernizację platformy w ramach programu Dell EMC Future-Proof. Pozwala on na zwiększanie wydajności i pojemności bez konieczności uciążliwej migracji danych.

Rozwiązanie Dell EMC PowerStore może zostać wdrożone w hybrydowych środowiskach chmurowych, ale także podłączone do czołowych chmur publicznych, takich jak Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure czy Google Cloud, w charakterze usługi zarządzanej. W ramach AWS rozwiązanie Cloud Storage Services realizuje ponadto usługę DRaaS (Data Recovery as a Service) na potrzeby VMware Cloud.

PowerStore można też wdrożyć jako opcję pamięci masowej do autonomicznej infrastruktury Dell EMC PowerOne. Rozwiązanie to pozwala organizacjom na realizowanie operacji w sposób znany z chmur obliczeniowych.

Platforma Dell EMC PowerStore jest już dostępna u partnerów Dell na całym świecie. Latem będzie też dostępna jako wspomniana opcja autonomicznej infrastruktury PowerOne.