Dell Computer wciąż na plusie

Mimo że firma uzyskała ostatnio pozycję największego na świecie producenta komputerów, zyski Della utrzymały się na ubiegłorocznym poziomie.

Dell zaprezentował wyniki za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2002, zakończony w maju. Dochody firmy zamknęły się kwotą 8 mld USD i były większe o 10% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto firmy wyniósł 462 mln USD i był prawie identyczny z I kw. finansowym 2001 r. (466 mln USD).

Dell Computer w połowie tego roku zwolni 4 tys. osób, czyli ok. 10% liczby zatrudnionych. Mimo że producent sprzedaje obecnie najwięcej komputerów na świecie, firma w ostatnim czasie zaczęła coraz mocniej odczuwać skutki osłabienia popytu rynkowego oraz walki cenowej ze swoimi największymi konkurentami, którą to walkę sama rozpoczęła. Ograniczenie zatrudnienia pozwoli firmie zaoszczędzić 250-350 mln USD w skali roku. W lutym br. Dell zwolnił już 1700 pełnoetatowych pracowników.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200