Dell Computer przygotowuje się do zwolnień

Zdaniem The Wall Street Journal, program redukcji etatów obejmie w firmie ok. 4 tys. stanowisk.

Dell Computer, w ramach kroków mających ograniczyć koszty działalności, prawdopodobnie po raz pierwszy w swojej historii przeprowadzi redukcję zatrudnienia - podało dzisiejsze wydanie The Wall Street Journal.

Gazeta podaje, że plan redukcji etatów, obejmujący ok. 4 tys. stanowisk, zostanie najwcześniej ujawniony przez firmę na początku przyszłego tygodnia.

Zobacz również:

  • Między Wielką Rezygnacją a Galopującą Inflacją. Prognozy dla branży IT
  • Czy spadek sprzedaży półprzewodników to sygnał recesji?
  • Nacjonalizacja IT w Rosji

"To są tylko spekulacje i nie mamy nic do dodania" - stwierdziła rzeczniczka z europejskiego oddziału Della.

Firma poinformowała już swoich kierowników, aby przygotowali się na redukcje wydatków rzędu 8-10% - podał The Wall Street Journal, powołując się na źródła zbliżone do firmy. Dell podobno także wstrzymał wszelkie programy naboru nowych pracowników, ograniczył podróże służbowe nie związane bezpośrednio ze sprzedażą oraz zlikwidował wybrane akcje marketingowe.

W tym tygodniu firma podjęła także decyzję o rezygnacji z prowadzenia branżowego wirtualnego rynku towarowego Dell Marketplace. Stało to się w dwa tygodnie po tym, jak Dell ostrzegł inwestorów, że wyniki finansowe w IV kwartale roku finansowego, który zakończył się w miniony piątek, będą prawdopodobnie znacznie niższe niż oczekiwano. Zarząd firmy poinformował wtedy także, iż zamierza podjąć kroki w kierunku zdecydowanego zredukowania kosztów wewnętrznych.

***

Dell zamyka rynek wirtualny w cztery miesiące od jego uruchomienia

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200