Dell Computer Pl i Dell Eastern Europe w Warszawie

Otwieranie w Warszawie kolejnych firm zagranicznych od dawna jest rzeczą codzienną.

Otwieranie w Warszawie kolejnych firm zagranicznych od dawna jest rzeczą codzienną.

Rzadko jednak zdarza się, by równocześnie zakładano tu przedstawicielstwo na Europę Środkową i Wschodnią. Z wielu względów korporacje wolą lokować takie ośrodki w Wiedniu czy Berlinie. Wbrew tej tradycji, 13 maja w warszawskim Marriotcie odbyła się inauguracja Dell Computer Poland i Dell Eastern Europe Corp. - filii i stałego przedstawicielstwa znanej amerykańskiej korporacji komputerowej Dell Computer Corp. W zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej uczestniczył założyciel oraz prezes i dyrektor generalny amerykańskiej firmy, Michael S. Dell, a także - dyrektor naczelny DCP i DEEC, Mirek Wierzbowski oraz prezes Zarządu DEEC, Daryl W. Robertson.

Korporacja Dell, która w dziedzinie komputerów osobistych należy do najbardziej dynamicznych firm amerykańskich, nie jest firmą w Polsce nieznaną. Reprezentowana była dotychczas przez 4 polskich partnerów: , MALKOM i COPACT z Warszawy oraz z Krakowa. Firma zawarła już szereg kontraktów w naszym kraju, z których największe to umowa z MSW (wartości 1,5 mln USD) oraz z ZUS-em (700 tys. USD) i z Pierwszym Komercyjnym Bankiem S.A. W br. Dell Computer Pl zamierza przeznaczyć 1 mln USD na inwestycje.

Jak stwierdził M. Wierzbowski, strategia firmy, która zapewniła jej sukcesy w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach, zostanie przeniesiona na grunt polski. Główne elementy tej strategii to bezpośredni kontakt z klientem, wysokiej klasy sprzęt po przystępnej cenie, niezawodny i szybki serwis. Komputer Della klasy PC IBM z procesorem 386, zegarem 25 MHz i dyskiem twardym 50 MB kosztuje ok. 1700 USD. W pierwszym okresie firma zapewnia serwis w Warszawie w ciągu 24 godz. od wezwania, a na terenie kraju w czasie dwóch - trzech dni. Od lipca br. Dell dostarczać będzie również polską klawiaturę.

Firma Dell w Polsce poszukuje zarówno pracowników jak i dalszych partnerów. Warszawska siedziba Della mieści się w Intraco I, ul. Stawki 2, tel. (48-2) 635 5601.

Również 13 maja prezydent Lech Wałęsa przyjął w Belwederze M. Della. Szef korporacji przekazał Prezydentowi nowy model notebooka - Dell 325NC.


TOP 200