Definiowane programowo rozwiązania telekomunikacyjne i IoT na Mobile World Congress


Na rozpoczynającej się właśnie konferencji Mobile World Congress w Barcelonie Lenovo zaprezentuje ofertę rozwiązań IoT opartych na serwerach Lenovo. Zobaczymy m. in. pierwszą w branży stację bazową gotową do działania w sieci 5G.

Podczas tegorocznej konferencji MWC, Lenovo pokaże wydajne rozwiązania oparte na serwerach Lenovo ThinkSystem SR650/SR630 i przełącznikach, platformie Red Hat OpenStack oraz kartach sieciowych Mellanox ConnectX-4, które przyspieszają przetwarzanie pakietów. Lenovo dołącza ponadto do programu Intel Select Solutions for NFVI i zaoferuje rozwiązanie zoptymalizowane specjalnie pod kątem szyfrowanych i skompresowanych obciążeń NFV. Obejmuje ono Intel QuickAssist Technology (QAT) oraz karty sieciowe Intel XXV710 w serwerach Lenovo SR650/SR630.

Pozycja lidera, jaką zajmuje Lenovo, oraz wprowadzenie rozwiązań Intel Select to czynniki umożliwiające szybkie tworzenie prototypów i wdrażanie bardziej wartościowych usług telekomunikacyjnych nowej generacji w czasie krótszym niż kiedykolwiek przedtem. Stwarza to nowe szanse biznesowe i zapewnia klientom większą wartość” — powiedziała Sandra Rivera, starsza wiceprezes i dyrektor generalna Network Platforms Group w Intel Corporation. „Nasza współpraca z Lenovo będzie sprzyjać akceptacji rozwiązań Intel Select Solutions for NFVI i przyspieszy wprowadzanie produktów na rynek, a klienci zyskają dzięki niej zweryfikowaną konfigurację rozwiązania zoptymalizowanego pod kątem wydajności”.

Lenovo zademonstruje także pierwszą w branży stację bazową gotową do działania w sieci 5G z programową i zwirtualizowaną implementacją jednostek scentralizowanych i rozproszonych (CU/DU). Powstała ona dzięki nastawionej na zaspokajanie potrzeb klientów współpracy z China Mobile.

Prezentacje rozwiązań Lenovo „od urządzenia po centrum danych” można będzie obejrzeć na Mobile World Congress w Barcelonie od 26 lutego do 1 marca na pokazie Lenovo Showcase w hali 3, na stanowisku 3N30. Na stoisku firmy Intel Lenovo przedstawi rozwiązanie do „samooptymalizującej się sieci 5G” wykorzystujące serwery Lenovo ThinkSystem SR650.

Informacje o cenach i dostępności produktów można uzyskać pod adresem http://news.lenovo.com/MWC2018.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.