Deerfield gotowy

Wszystko wskazuje na to, że Intel ogłosi 8 września, jeszcze przed najbliższą konferencją IDF (16 września br.), że prace nad niskonapięciową wersją procesora Itanium 2 - nazwa kodowa Deerfield - zostały zakończone.

Układ Deerfield pobiera moc rzędu 62 watów, to jest dwa razy mniej niż Madison. Pierwsze procesory Deerfield będą taktowane zegarem 1 GHz i będą wyposażone w bufor Level 3 o pojemności 1,5 MB.

Wszyscy oczekują, że na najbliższej konferencji IDF (która rozpocznie się 16-go września w Santa Clara, Kalifornia ), Intel zaprezentuje szczegółowe dane dotyczące procesora Deerfield. Jest to 64-bitowy układ, który znajdzie zastosowanie w kompaktowych serwerach blade oraz w standardowych jedno i dwuprocesorowych serwerach. Na konferencji Intel ma po raz pierwszy ujawnić publicznie szczegóły projektu noszącego nazwę Tanglewood, który ma być w dużej mierze oparty na procesorach linii Itanium.

Zobacz również:

Kolejna Intelowska inicjatywa związana z serwerami, która będzie omawiana na konferencji, nosi nazwęTiano. Ma ona wyeliminować z systemów BIOS pozostałości mające postać ośmio i szesnastobitowego kodu DOS.

Kolejnym tematem konferencji ma być następna generacja procesorów Pentium M (platforma dla komputerów przenośnych) oraz chpsetów stosowanych w komputerach przenośnych.