Debiut systemu Chrome OS Flex

Firma Google zaprezentowała wczoraj oprogramowanie Chrome OS Flex. Jest to zapowiedź nowej inicjatywy, której celem jest wprowadzenie systemu operacyjnego Chrome do wszystkich komputerów PC oraz starszych komputerów firmy Apple (Mac), które zawierają procesory Intel x86.

Źródło: Google

Nowy system bazuje w dużej mierze na oprogramowaniu CloudReady, w posiadanie którego Google weszło dwa lata temu. Chrome OS Flex jest przeznaczony przede wszystkim dla firm, którzy chcą przedłużyć żywotność posiadanych urządzeń, co będzie możliwe po zainstalowaniu na nich tego systemu. Chodzi o to, aby firmy mogły w pełni wykorzystać możliwości systemu operacyjnego Chrome na praktycznie każdym posiadanym komputerze.

Google opublikowało listę certyfikowanych komputerów, na których będzie można instalować oprogramowanie Chrome OS Flex. Informuje też, że może to niekiedy wymagać pewnej wiedzy, gdyż w przypadku niektórych komputerów użytkownik musi wprowadzić pewne zmiany do systemu BIOS, tak aby mógł wejść w tryb rozruchu, pobierając system z dysku USB.

Zobacz również:

Zarówno Chrome OS, jak i Chrome OS Flex korzystają z tego samego kodu, dlatego bazują na identycznych interfejsach i z punktu widzenia użytkownika zachowują się identycznie. Google zastrzega jednak, że jest to wciąż wczesna wersja testowa systemu i mogą się w niej znajdować pewne błędy, które będą sukcesywnie usuwane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200