Debiut przeglądarki Edge for macOS

Microsoft wrócił w tym tygodniu po blisko szesnastu latach na rynek przeglądarek dedykowanych dla systemu operacyjnego Mac, prezentując pierwszą publiczną wersję “preview” swojej przerobionej przeglądarki Edge (z silnikiem Chromium) dla komputerów macOS.

Jak zwykle, stabilna wersja przeglądarki – chodzi o kanały beta i Dev - zostanie udostępniona użytkownikom dopiero wtedy, gdy wersja „preview” zostanie dokładnie przetestowana i wszystkie znajdujące się w niej błędy zostaną usunięte.

Przeglądarka Microsoft Edge for macOS bazująca na silniku Chromium była nieoficjalnie dostępna w Internecie od jakiegoś czasu. Teraz można ją pobierać już oficjalnie z kanału Canary.

Zobacz również:

Użytkownikom warto przypomnieć, że przeglądarka Edge for macOS dostępna w kanale Canary będzie aktualizowana każdego dnia, podczas gdy w przypadku kanałów beta i Dev aktualizacje pojawiają się odpowiednio co sześć tygodni i co jeden tydzień. Warto przypomnieć, że wcześniej Microsoft udostępnił użytkownikom przeglądarkę Edge z silnikiem Chromium dla komputerów Windows 10 w dwóch kanałach: Canary i Dev.

Przeglądarka Edge for macOS bazuje na silniku Chromium 76.0.161.0. Można ją instalować na komputerach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego macOS 10.12 i nowszych wersjach tego oprogramowania. Zainteresowane nią osoby mogą ją pobierać z witryny Edge Insider.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200