Debiut litewskiej firmy IT na polskim rynku

Na polskim rynku IT pojawiła się nowa firma, która zapowiada, że na początku swojej działalności zatrudni ok. 100 informatyków pracujących w modelu stacjonarno-zdalnym. To litewsko-niemiecka firma NFQ Technologies, która zarejestrowała już swój polski oddział w Krakowie.

NFQ

W ciągu najbliższych kilku lat NFQ planuje zatrudnić ok. 100 doświadczonych specjalistów, którzy będą mieli decydujący wpływ na rozwój firmy w Polsce. NFQ Technologies jest jedną z największych firm IT na Litwie i zatrudnia obecnie 800 osób i rozpoczęła swoją działalność w wyniku porozumienia kilku niemieckich i litewskich przedsiębiorców. Firma realizuje projekty w zakresie inżynierii oprogramowania i rozwoju produktów, cyfryzacji biznesu, business intelligence i data science, a także świadczy usługi UX, UI, CRO i konsultingowe dla firm z takich branż, jak turystyka, sprzedaż wielokanałowa, transport, logistyka i ekonomia współdzielenia.

Firma ma swoją główną siedzibę w Kownie na Litwie, a także dwa terenowe biura w tym kraju. Jej oddziały znajdują się także w Singapurze, Wietnamie i w Niemczech. W swojej dotychczasowej działalności może się pochwalić pomyślną realizacją projektów dla takich marek, jak m.in. jak KAYAK, SWOODOO, HomeToGo czy Takeout Group.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Na Litwie firma uważana jest za pioniera handlu elektronicznego, który tworzy platformy e-commerce dla klientów z branży turystycznej oraz handlu detalicznego. NFQ ma także w swoim portfolio m.in. wdrożenia opartych na chmurze systemów ERP dla firm przemysłowych, a także stworzenie przyjaznego i łatwego w obsłudze programu do rozliczania zwrotu z podatku dochodowego dla lokalnego urzędu skarbowego.

NFQ zamierza zatrudnić w naszym kraju osoby z kompetencjami w następujących obszarach: JVM, C#/.NET, +Javascript, Mobile native, Python, TypeScript i PHP, zarządzanie projektami, analiza biznesowa i analiza danych, a także HR. Planuje także znaleźć w Polsce inżynierów infrastruktury oprogramowania zainteresowanych współpracą z zespołami firmy na Litwie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200