Debiut kombajnu

Epson rozpocznie sprzedaż urządzeń pełniących funkcje drukarki, skanera i kopiarki.

Epson rozpocznie sprzedaż urządzeń pełniących funkcje drukarki, skanera i kopiarki.

Epson przygotowuje premierę pierwszych urządzeń wielofunkcyjnych, umożliwiających drukowanie, skanowanie i kopiowanie. W październiku br. mają zostać wprowadzone do sprzedaży trzy modele: Stylus Scan 2000, 2500 i 2500 Pro. Jak informują przedstawiciele For Ever, dystrybutora produktów Epsona w Polsce, Stylus Scan pojawią się na rynku najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Urządzenia wykorzystują mechanizm drukujący Stylus Color 740 - kolorowej drukarki atramentowej o szybkości 3,3 str./min (mono) i ok. 1 str./min (kolor). Są wyposażone w interfejsy równoległy i USB. Najprostszy model Stylus Scan 2000 zawiera skaner typu sheet-fed o rozdzielczości 300 x 600 dpi. Ich sugerowana cena ma wynosić ok. 350 USD. Stylus Scan 2500 będzie wyposażony w płaski skaner stolikowy o rozdzielczości 600 x 2400 dpi, a opcjonalnie również w przystawkę do skanowania przezroczy. Natomiast Stylus Scan 2500 Pro dodatkowo zawiera automatyczny podajnik dokumentów do skanowania. Przewidywana cena wynosi odpowiednio: ok. 500 i 700 USD.

Wszystkie modele mogą działać jako samodzielne kolorowe kopiarki pracujące bez podłączenia do komputera PC. Urządzenia nie są wyposażone w funkcję bezpośredniego faksowania, ale Epson ma dołączyć sterowniki pozwalające na bezpośrednie skanowanie do programu faksującego działającego na komputerze PC.


TOP 200