Dawid Pawłowski w Grupie Carlsberg

Dawid Pawłowski objął stanowisko Head of Software Engineering w Grupie Carlsberg.

Dawid Pawłowski w Grupie Carlsberg

Fot. mat. Carlsberg

W Grupie działa wewnętrzna jednostka Integrated Information Technology, w jej ramach został utworzony obszar Software Engineering, za który odpowiedzialny będzie Dawid Pawłowski. Dawid jest także członkiem zespołu zarządzającego informatyką w Carlsberg Group - IIT Senior Leadership Team. Będzie również partnerem technologicznym dla Prezesa Zarządu i Zespołu Zarządzającego Carlsberg Polska, dbając o jak najlepsze relacje biznesowe i wdrażanie rozwiązań IIT.

Dawid Pawłowski będzie odpowiedzialny za stworzenie globalnej strategii rozwoju i hybrydowego dostarczania cyfrowych produktów w architekturze multicloud i mikroserwisowej, w tym m.in. Intelligent Automation oraz platform eCommerce B2B i B2B2C. Rozwiązania będą opierać się m.in. na AI i uczeniu maszynowym. Dawid pokieruje zespołami rozmieszczonymi m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Danii, Wielkiej Brytanii oraz Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Ma także rozwijać platformy Carl’s Shop+ i Cadi, przy jednoczesnej dalszej integracji rozwiązań automatyzujących z usługami świadczonymi przez IIT dla czterech regionów: Azji oraz Europy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej.

Zobacz również:

  • Nowy dyrektor w LOT
  • Nowy członek zarządu Microsoft

Wcześniej, przez prawie 4 lata Dawid Pawłowski pracował dla Grupy IPF Digital. Stworzył kilkuset osobowy, samoorganizujący się wewnętrzny software house rozlokowany w kilku krajach. Był odpowiedzialny za globalny rozwój i skalowanie produktów Fintech na rynki Australii, Meksyku, Hiszpanii oraz krajów Europy Północno-Centralnej.

W swojej karierze Dawid Pawłowski zajmował m.in. stanowiska zarządcze w obszarze transformacji cyfrowej i nowych technologii w PLL LOT, Avon Cosmetics, Johnson&Johnson, Abbott, KPMG i Orange Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200