Darmowy upgrade nagrywarki

Firma Benq udostępniła darmową aktualizację firmware'u nagrywarki DW1600A, wzbogacającą funkcjonalność tego urządzenia o możliwość zapisywania krążków DVD-R i DVD-RW. Zainstalowanie uaktualnienia de facto przekształci model DW1600A w DW1620A.

Standardowo, model DW1600A pozwala na zapis płyt DVD+R/+RW z maksymalną prędkością 16x (oczywiście, dotyczy to nośników DVD+R). Urządzenie zapisuje również krążki dwuwarstwowe (DL - dual layer) o pojemności 8,5 GB - odbywa się to z prędkością 2,4x. Urządzenie zaprezentowano na początku lipca - już wtedy producent zapowiadał, że zamierza udostępnić darmowe uaktualnienie firmware'u, które pozwoli na nagrywanie także krążków w formacie DVD-R/RW.

Udostępniony właśnie firmware można znaleźć na stronie producenta (w pliku .zip, zawierającym uaktualnienie, znajduje się również instrukcja jak dokonać upgrade'u). Po uaktualnieniu, nagrywarka będzie zapisywała nośniki DVD+R i DVD-R z prędkością 16x, zas krążki wielokrotnego zapisu - DVD+RW i DVD-RW - z prędkością 4x.

Zobacz również:

  • Nowe narzędzia ułatwiają zadanie przechodzenia na system Windows 11
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200