Darmowy antywirus od CA

Firma Computer Associates (producent oprogramowania antywirusowego) zaoferowała internautom możliwość darmowego zaopatrzenia się w program eTrust EZ Armor. Aplikacja ta pełni funkcję programu antywirusowego oraz firewalla.

Użytkownicy nie tylko mogą za darmo pobrać sam program - przez rok będą również mogli nieodpłatnie pobierać uaktualnienia do niego.

Zaoferowania użytkownikom komputerów darmowego oprogramowania zabezpieczającego to efekt współpracy Computer Associates z Microsoftem - warto przypomnieć, że koncern z Redmond informował niedawno o nowej inicjatywie, mającej uczynić komputery użytkowników systemów Windows bardziej odpornymi na ataki wirusów i hakerów. Pomóc ma w tym właśnie udostępnienie darmowego oprogramowania antywirusowego.

Ogłoszenie planów Computer Associates spowodowała dość wyraźny spadek kursu akcji jednego z największych graczy na rynku oprogramowania zabezpieczającego - koncernu Symantec (w ciągu 48 godzin jego akcje staniały z 65,10 USD do 60,35 USD). Przedstawiciele Symanteca mówią jednak, że nie boją się konkurencji ze strony Computer Associates - "Mamy tu do czynienia z desperacką próbą zdobycia części rynku i nie wydaje mi się, by działanie to mogło być bardzo skuteczne. Naszym zdaniem zabezpieczanie systemów komputerowych po prostu nie jest działalnością dobroczynną" skomentował John Thomson, szef Symanteca.

Program znaleźć można tutaj:

http://www.my-etrust.com/microsoft/


TOP 200