Dariusz Kubacki przejmuje stery w polskim oddziale KMD

Polski menedżer został także wiceprezesem globalnych struktury firmy oraz pierwszym dotąd członkiem zarządu KMD wywodzącym się spoza Danii.

KMD to największa duńska firma IT, od ponad 40 lat dostarczająca usługi informatyczne na potrzeby administracji publicznej w Danii. W 2015 roku KMD otworzyło swój oddział w Polsce. Za rozwój warszawskiego biura odpowiadał dotąd duński menedżer wyspecjalizowany w inwestycjach outsourcingowych i nearshoringowych, Jens Brinksten.

Wejście Dariusza Kubackiego do zarządu KMD wynika ze zmiany strategii firmy, która zakłada wzrost znaczenia swojego polskiego oddziału oraz zwiększanie jego autonomii. Kubacki jest doświadczonym menedżerem. Do KMD przeszedł z PAREXEL International, gdzie był dyrektorem w globalnych strukturach IT. Wcześniej przez ponad 12 lat był związany z Hewlett-Packard, gdzie kierował pracą ponad 500 pracowników oraz realizacją celów biznesowych dla klientów z 10 krajów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Karierę w branży technologicznej rozpoczął w 2002 roku jako konsultant IT w SAS Institute.

Zobacz również:

  • Jak technologia może pomóc podczas kryzysu uchodźczego
Dariusz Kubacki przejmuje stery w polskim oddziale KMD

Dariusz Kubacki, KMD

Polskie biuro KMD rozwijało się od samego początku w imponującym tempie. Startowaliśmy od zera, a teraz zatrudniamy ponad 400 pracowników, kontynuując dynamiczny wzrost. Nowa strategia oznacza dla polskich specjalistów większe możliwości rozwoju i duże wyzwania. Jesteśmy partnerem naszych skandynawskich kolegów i razem z nimi będziemy wyznaczać trendy w digitalizacji. Odpowiadamy już nie tylko za polską spółkę, ale realizujemy globalne cele, stąd proces przeniesienia do Polski części biznesowej KMD” – podkreśla Piotr Brzeziński, Head of Development w Dywizji R&D.

KMD (wówczas Kommunedata) powstało w 1972 roku. Firma brała udział w wielu projektach informatycznych realizowanych przez duńskie instytucje publiczne zarówno na szczeblu lokalnym, jak i centralnym. Założenia duńskiego modelu cyfryzacji opisywaliśmy na łamach Computerworld na początku 2016 roku:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200