Danube łączy odległe sieci LAN

Advanced Computer Communication Inc. oferuje router Danube, który jest jednym z tańszych, dostępnych obecnie na rynku urządzeń tego typu. Nadaje się on do obsługi małej i średniej wielkości sieci komputerowych.

Advanced Computer Communication Inc. oferuje router Danube, który jest jednym z tańszych, dostępnych obecnie na rynku urządzeń tego typu. Nadaje się on do obsługi małej i średniej wielkości .

Router jest nieduży - waży tylko 3,3 kg. Może obsługiwać sieci LAN standardu Ethernet. Urządzenie jest wyposażone w gniazda pozwalające na instalację kart do komunikacji z sieciami rozległymi RS232, V.35, RS-422, X.21 lub ISDN (Integrated Services Digital Network).

Producent zastosował w routerze ciekawe rozwiązanie, które pozwala wykorzystać w maksymalnym stopniu pasmo przenoszenia danych w sieci. Jeśli parametry techniczne łącza są tak złe, że nie kwalifikują go do transmisji danych w trybie dedykowanym, router przełącza automatycznie komunikację na pracę w trybie komutowanym. Danube może obsługiwać sieci WAN przesyłając dane z maksymalną szybkością 2 Mb/s.

Oprogramowanie routera pozwala przesyłać dane przy użyciu protokołów komunikacyjnych: IP, IPX i AppleTalk. Może on być konfigurowany przez sieć (in-band mode) przy użyciu protokołu TFTP (Trivial File Transfer Protocol) lub w trybie autonomicznym (out-of-band mode), gdy zewnętrzna konsola zarządzania komunikuje się z routerem przez wbudowany port szeregowy RS-232 za pomocą łącza komutowanego. Ta druga metoda umożliwia zmianę konfiguracji routera nawet w przypadku awarii sieci.

Danube wyposażony jest w 2 MB RAM (można zainstalować dodatkowe 6 MB) i współpracuje z systemami zarządzania SNMP (Simple Network Management Protocol). Cena routera wynosi 1995 USD. (IW/jch)


TOP 200