Danfoss z Capgemini na kolejne 7 lat

Danfoss, duński producent komponentów do ogrzewania i klimatyzacji, podpisał z Capgemini umowę o wartości 15 mln euro przedłużającą dotychczasowy kontrakt BPO na kolejne 7 lat.

Danfoss z Capgemini na kolejne 7 lat

Capgemini prowadzi dla Danfoss usługi związane z outsourcingiem procesów finansowych i księgowych w 29 krajach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu od pięciu lat. W tym czasie nastąpiła konsolidacja procesów w Centrum Capgemini w Krakowie oraz zmiana systemów związana z przejściem ze struktury opartej na krajach do struktury opartej na procesach. Dzięki ścisłej współpracy z firmą Danfoss ustandaryzowano procesy. Rozszerzenie umowy zakłada obsługę procesów finansowych i księgowych w centrach w Krakowie i Kalkucie (Indie). Model obsługi opiera się na koncepcji Capgemini - Rightshore, która zakłada dobór najlepszych zasobów zlokalizowanych na miejscu (onshore), w bliskiej odległości od klienta (nearshore) i w odległych centrach (offshore). Nowa umowa przewiduje przejęcie procesów firmy Danfoss z takich krajów, jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Indie, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Malezja, Filipiny, Tajlandia, Korea i Tajwan. Ponad 130 pracowników BPO będzie prowadzić finanse i księgowość, w tym płatności, należności i księgę główną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200