Dane o serwisie

Ośrodek Badania Alergenów Środowiskowych http://www.alergen.info.pl

Ośrodek Badania Alergenów Środowiskowychhttp://www.alergen.info.pl

Zawartość

Serwis informacyjny o pyleniu roślin w Polsce (ośrodek zbiera dane z kilkunastu punktów w Polsce i opracowuje je m.in. do wykorzystania w Internecie), w tym także prognozy pylenia. Dowiązania do informacji o lekach alergologicznych (wyłącznym sponsorem serwisu i prowadzonych badań jest firma GlaxoWellcome). Dodatkowa część serwisu jest przeznaczona tylko dla lekarzy.

Stała zawartość serwisu to ok. 350 różnych stron WWW. Serwis jest aktualizowany w rytmie kilku- lub kilkunastodniowym (zależnie od warunków pylenia).

Obciążenie

Ponad 1000 użytkowników dziennie (choć jest to serwis sezonowy, poza okresami pylenia liczba ta spada aż kilkadziesiąt razy).

Oprogramowanie

Serwis jest przechowywany na wirtualnym serwerze (dla bezpieczeństwa jest on zdublowany u różnych usługodawców internetowych - Atomnet oraz HomeNet). Do przygotowywania stron służy FrontPage Express i polski program Pajączek 2000. Statystyki wykorzystania serwisu powstają za pomocą narzędzi udostępnianych przez usługodawcę. Baza danych stężenia pyłków jest przechowywana w Excelu.

Personel

Od strony technicznej 2 osoby, zawartość merytoryczną opracowuje 4 lekarzy (alergolog, laryngolog, pediatra i specjalista chorób płuc).

Cytat

"Nic dziwnego, że jesteśmy najczęściej odwiedzanym serwisem medycznym w Polsce. Na alergię cierpi bowiem u nas aż 20% społeczeństwa, z czego 2/3 to osoby przed 30 rokiem życia, a więc często użytkownicy Internetu" - Piotr Rapiejko, kierownik Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych.

Komentarz

W Europie podobny serwis alergologiczny, informujący o pyleniach roślin, jest dostępny tylko w Danii i Niemczech - Przemysław Gamdzyk.


TOP 200