Dane o serwisie

http://www.msp.waw.pl

http://www.msp.waw.pl

FIRMA

MSP Sp. z o.o.

DZIAŁALNOŚĆ

Dystrybucja na rynku polskim oprogramowania i sprzętu komputerowego. Internetowy serwis MSP podzielono na dwie części: publiczną, zawierającą ogólnodostępne informacje o firmie, oraz wydzielony system MSP'InterLink do prowadzenie elektronicznego biznesu z partnerami handlowymi firmy (kilka tys. firm). Mogą one, korzystając z Internetu, sprawdzać stan magazynowy i składać zamówienia.

OBCIĄŻENIE

Sieć Plus GSM na koniec 1998 r. miała 800 tys. abonentów, z czego 500 tys. pozyskała w roku ubieg-łym; jej konkurent Era GSM przyznaje się do 820 tys. abonentów.

Idea Centertel uruchomiła 1 lutego br. roaming z satelitarnym systemem telefonii komórkowej Irydium; ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy jest to roaming jednostronny, tzn. abonenci systemu Irydium na terenie Polski mogą korzystać ze swoich kart w telefonach Idei. Uruchomiła 1 lutego i prezentowania informacji wykorzystano fragmenty takich aplikacji, jak Internet Information Server, MS Transaction Server, MS Site Server i MS Proxy Server. System jest połączony (poprzez obiekty DCOM) z wewnętrznym systemem finansowo-księgowo-magazynowym (ISYS).

CYTAT

"Najważniejsza jest liczba, a nie wielkość zamówień obsługiwanych przez system internetowy. Jego częste wykorzystanie przynosi znaczne odciążenie pracy działu handlowego" - Jan Korytkowski, odpowiedzialny za utrzymanie internetowego serwisu MSP.

KOMENTARZ

"Internetowy serwis MSP był pierwszym tak dużym i dopracowanym przedsięwzięciem do prowadzenia elektronicznego handlu w Internecie w kontaktach biznes-do-biznesu. Szkoda, że inni tak wolno podążają śladami MSP" - Przemysław Gamdzyk.


TOP 200