Dalsze zmiany w Karenie

Rada nadzorcza spółki zdecydowała o zmianie na stanowisku prezesa zarządu. Karen dokonał również sprzedaży spółki zależnej Polsystem 2 i zawarł umowę dotyczącą restrukturyzacji zadłużenia wobec Techmex SA.

Decyzją rady nadzorczej spółki ze stanowiska prezesa zarządu odwołany został Lucjan Wendel. Jego następcą będzie Andrzej Maskalan, uprzednio sprawujący funkcję prezesa zarządu Internet Data Systems. Zarząd Karenu poinformował jednocześnie o zawarciu porozumienia dotyczącego dalszej współpracy i restrukturyzacji zadłużenia jakie firma ma wobec spółki Techmex. Dokonano redukcji części odsetek. Dodatkowo strony ustanowiły na rzecz Techmex SA zastaw w postaci akcji należącej do Karen Notebook spółki Idea Nord.

Karen poinformował również, że firma sprzedała 100% udziałów w spółce zależnej Polsystem 2. Nabywcą jest Higuera Corp. z siedzibą w Panamie, która jest jednocześnie jednym z akcjonariuszy Karen SA. Wspólnicy Polsystem 2 podjęli decyzję o wniesieniu dopłaty w wysokości 8,2 mln zł na pokrycie strat spółki z 2001 r. i lat ubiegłych.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów

W okresie styczeń-wrzesień 2001 r. Karen Notebook SA osiągnęła jedynie 14 mln zł przychodu i zanotowała stratę w wysokości 3,37 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200