Daktyloskopia w komórkach

Firma Atrua Technologies, będąca wspólnym przedsięwzięciem koncernów Nokia, Ericsson i Intel, zaprezentowała rozwiązanie o nazwie Wings - czyli przeznaczony do montażu w telefonach komórkowych touchpad z wbudowanym systemem rozpoznawania linii papilarnych.

Przedstawiciele Atrua Technologies mówią, że funkcjonalność urządzenia nie będzie ograniczona jedynie do identyfikowania użytkownika na podstawie odcisków palców - touchpad będzie również służył do poruszania się po menu telefonu.

Dzięki systemowi rozpoznawania linii papilarnych znacznie prostsza będzie także autoryzacja użytkownika - zarówno podczas uruchamiania telefonu (zbędne będzie podawanie numeru PIN), jak i podczas korzystania z wymagających logowania się serwisów internetowych.

Masowa produkcja Wings ma rozpocząć się w drugim kwartale br. - przedstawiciele Atrua Technologies spodziewają się, że pierwsze telefony wyposażone w ten system pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200