DaimlerChrysler pozwany przez SCO

SCO Group przestało już tylko ostrzegać i faktycznie pozywa do sądu użytkowników systemu Linux. Dział prawny firmy za cel obrał sobie branżę motoryzacyjną. Jak informowaliśmy wcześniej SCO złożyła pozew przeciwko amerykańskiemu dystrybutorowi części samochodowych AutoZone, teraz przyszła kolej na koncern DaimlerChrysler.

Pozwy dotyczą naruszania praw własności intelektualnej. SCO Group jest przekonana, że obie firmy wykorzystują zaawansowane rozwiązania linuksowe, oparte po części na kodzie systemu Unix. AutoZone i DaimlerChrysler są klientami IBM.

DaimlerChrysler odmówił ostatnio przeprowadzenia audytu oprogramowania jakiego domagali się przedstawiciele SCO. W swoim wniosku SCO Group żąda od motoryzacyjnego giganta natychmiastowego zaprzestania naruszeń własności intelektualnej oraz domaga się odszkodowania finansowego, którego wysokości nie została jeszcze ustalona.

Zobacz również:

  • Kolejna wersja jądra systemu Linux z ważnymi poprawkami bezpieczeństwa

W reakcji na działania SCO przedstawiciele Open Source Development Labs oświadczyli, że skupiająca 35 podmiotów organizacja zgodnie z zapowiedzią „wesprze AutoZone i wszelkich innych użytkowników systemu Linux jacy staną się celem ataków SCO Group. Open Source Development Labs już wcześniej stworzyła specjalny fundusz na pokrycie kosztów obsługi prawnej, w ramach którego docelowo chce zgromadzić 10 mln USD.

SCO Group poinformowało jednocześnie, że linencję na użytkownie systemów Linux zakupił od niej koncern Computer Associates.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200