DSL przewodzi

W raporcie opublikowanym 22 września przez DSL Forum można przeczytać, że z usług szerokopasmowego dostępu do Internetu korzysta obecnie na świecie 123 mln użytkowników, z czego 78 mln to użytkownicy połączeń opartych na technologii DSL (stan na 30 czerwca 2004 roku).

W ostatnim roku przybyło 30 mln nowych użytkowników połączeń DSL (wzrost o 62%). Największy wzrost odnotowano w Południowo Wschodniej Azji (110%). Następne miejsca zajmują: Afryka i Bliski Wschód (wzrost o 107%) i Ameryka Łacińska (wzrost o 104%). W Europie przybyło 11 mln nowych użytkowników połączeń DSL (obecny stan 23 mln).

Biorąc pod uwagę nasycenie połączeń telefonicznych technologią DSL (w procentach), na pierwszych trzech miejscach znajdują się następujące kraje: Południowa Korea (28,7%), Tajwan (20,8) i Hong Kong (19,6). W Europie czołowe miejsca zajmują Islandia, Belgia i Izrael.

Zobacz również:

  • Sektor energetyczny zwiększy wydatki na chmurę

W liczbach bezwzględnych najwięcej użytkowników technologii DSL jest w Chinach (12,7 mln nie licząc Hong Kongu). Następne miejsca to Japonia (ponad 12 mln), USA (11,4 mln), Południowa Korea (6,7 mln) i Niemcy (5 mln).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200