DPD przejmuje Siódemkę

Zwycięzca konkursu Lider Informatyki 2012 pod nowymi skrzydłami.

Spółka kurierska Siódemka SA zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 100% swoich akcji z firmą DPD Polska. Umowa kupna zostanie zawarta, jeśli zostanie na nią uzyskana zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W wyniku przejęcia, DPD zostałby druga największą firmą na rodzimym rynku usług logistycznych.

Siódemka to firma działająca w Polsce od 15 lat. Posiada w kraju 40 oddziałów, zatrudnia 1400 pracowników i 2100 kurierów. W rankingu Rzeczpospolitej zajęła trzecie miejsce wśród firm logistycznych działających na rynku e-commerce, a z jej usług korzysta ponad 60 tysięcy klientów.

Zobacz również:

  • Nowe wydanie Computerworld
  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2022”

Firma jest także zwycięzcą organizowanego przez Computerworld, konkursu Lider Informatyki. W 2012 roku została nagrodzona w kategorii Handel i Usługi za stworzenie aplikacji WebMobile7, która umożliwiała klientom zautomatyzowanie nadawania przesyłek i sprawdzania ich statusu (również z urządzeń mobilnych). Stworzyła także moduły wysyłkowe do programów magazynowo-sprzedażowych pozwalające klientom zintegrować swoje programy z aplikacją Siódemki.

Kolejna, osiemnasta edycja konkursu Lider Informatyki odbędzie się oczywiście w drugiej połowie tego roku. Zgłoszenia do konkursu będą natomiast przyjmowane już wiosną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200