DNSint.com przejął 100% udziałów w DNS Polska

DNS Polska, której do stycznia br. jedynym właścicielem był Krzysztof Musiał (prezes ABC Data), wejdzie w skład Grupy DNSint.com AG. Przejęcie polskiej firmy jest początkiem ekspansji niemieckiego dystrybutora w Europie Środkowej i Wschodniej. Kolejne przejęcia są planowane na Węgrzech i w Czechach. Właścicielem zawsze będzie DNSint.com. DNS Polska pełnić będzie jedynie nadzór nad kolejnymi oddziałami w tym regionie.

"Jeszcze w tym roku DNSint.com zamierza podnieść trzykrotnie - do 2 mln zł - wartość naszego kapitału zakładowego. Dzięki wsparciu niemieckiego partnera będziemy mogli także powołać, wspólnie z funduszem venture capital, spółkę wspierającą nowe firmy. Za wcześnie jednak, aby już teraz mówić o szczegółach tego projektu" - mówi Marek Janas, dyrektor generalny DNS Polska.

DNS weszła na polski rynek w 1999 r. jako jedna z firm grupy CHS Electronics. Rok później, gdy CHS wycofał się z Polski, jedynym udziałowcem firmy został Krzysztof Musiał. Odkupił on wtedy także od CHS udziały w , które w marcu sprzedał niemieckiej firmie Actebis.

DNS Polska jest dystrybutorem typu VAD (Value Added Distributor), który kieruje swoją ofertę do firm typu VAR (Value Added Reseller). DNS dystrybuuje rozwiązania takich firm, jak Entrasys, Hewlett-Packard, RSA i Sun Microsystems. Obroty DNS Polska w 2000 r. wyniosły 89 mln zł (36 mln zł rok wcześniej). Zysk netto w tym okresie to 5 mln zł. DNSint.com ma oddziały w Austrii, Danii, Szwecji i Norwegii. Przychody firmy w 2000 r. wyniosły 700 mln DEM.


TOP 200