DNSint.com przejął 100 % udziałów w DNS Polska

Firma ta do tej pory była własnością Krzysztofa Musiała, prezesa ABC Data, który w 2000 r. odkupił udziały w niej od CHS Electronics.

DNS Polska wejdzie w skład Grupy DNSint.com AG. Przejęcie polskiej firmy jest początkiem ekspansji niemieckiego dystrybutora w Europie Centralnej i Wschodniej. Kolejne przejęcia planowane są na Węgrzech i w Czechach.

DNS Polska zajmuje się dystrybucją zaawansowanych rozwiązań informatycznych takich firm, jak: Entrasys, Hewlett-Packard, RSA, czy Sun Microsystems. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w styczniu 1999 r. Aktualnie zatrudnia 27 osób. W 2000 r. obroty DNS Polska wyniosły 89 mln zł (36 mln zł rok wcześniej). Zysk netto w tym okresie wyniósł 5 mln zł.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

DNSint.com AG z siedzibą w Fürstenfeldbruck (koło Monachium) została założona we wrześniu 1999 r. Firma posiada oddziały w Austrii, Danii, Szwecji i Norwegii. Przychody DNSint.com w 2000 r. wyniosły 700 mln marek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200