DNS-325: nowa pamięć NAS firmy D-Link

D-Link rozszerza serię swoich urządzeń NAS, wprowadzając model DNS-325 dla użytkowników indywidualnych i sektora małych przedsiębiorstw. W jego obudowie ShareCenter Shadow zamieszczono dwa dyski. Urządzenie umożliwia zarządzanie zdjęciami, filmami, muzyką i plikami w sieci oraz automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

DNS-325 przesyła multimedialne pliki bezpośrednio do telewizora, albo za pośrednictwem kompatybilnych urządzeń, takich jak odtwarzacze mediów i konsole do gier. Zintegrowany serwer WWW umożliwia dostęp do wszystkich przechowywanych danych przez internet.

DNS-325: nowa pamięć NAS firmy D-Link

ShareCenter Shadow ma 1 port 10/100/1000 Mb/s i 1 port USB 2.0. Automatyczne kopie zapasowe to jedna z funkcji oferowanych przez ShareCenter Shadow. DNS-325 zapewnia szybkość transmisji danych 38 Mb/s. Wewnątrz urządzenia znajduje się procesor 1,2 GHz i 256 pamięci RAM.

Zobacz również:

  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?
  • Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup

Dzięki wbudowanemu serwerowi mediów UPnP AV z certyfikatem DLNA, za pośrednictwem sieciowej pamięci masowej można przesyłać cyfrowe dane (wideo i zdjęcia), do odtwarzacza mediów, konsoli do gier lub do telewizora bez pośrednictwa stacjonarnego komputera albo notebooka.

Cena detaliczna rozwiązania to ok. 900 złotych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200