DHL wdrożył system archiwizacji dokumentów firmy SER Group

Firma przewozowa DHL postawiła na elektroniczną archiwizację i postanowiła utworzyć jedno z największych komercyjnych archiwów dokumentów na świecie. Do jego budowy wykorzystała system DOXiS4 opracowany przez SER Group.

Firma DHL podjęła już siedem lata temu decyzję o wdrożeniu jednolitego rozwiązania DMS (Document Management Systems) działającego na globalną skalę odpowiadającą potrzebom całego przedsiębiorstwa. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy DHL zdecydowało się na współpracę z SER Group przy budowie komercyjnego archiwum dokumentów.

Najważniejszymi kryteriami wyboru przyjętymi przez DHL były: skalowalność i możliwość centralnego zarządzania ogromną ilością dokumentów różnych typów oraz uzyskanie zgodności z odmiennymi regulacjami prawnymi obowiązującymi w różnych krajach działania. Wszystkie powyższe wymagania zostały spełnione przez produkt SER Group DOXIS4, który został dostarczony w modelu SaaS przez partnera wdrożeniowego, firmę HP.

Zobacz również:

  • Rewolucja AI w pracy. Microsoft zaprezentował Copilot
  • Dell Technologies łączy regiony CEE oraz META

Elektroniczne archiwum Global Imaging Archive (GIA) bazujące na DOXIS4 wspiera 66 różnych typów dokumentów, wykorzystywanych do wymiany informacji począwszy od obszaru operacji, obsługi klienta, finansów, aż po serwis samolotów. W archiwum składowane są generowane w systemach zewnętrznych faktury oraz dokumenty przesyłek. DOXIS4 jest zintegrowany między innymi z portalami obsługi klientów, np. w procesie potwierdzenia dostawy w systemie Track & Trace, oraz z wewnętrznymi aplikacjami DHL wspierającymi działalność operacyjną czy odprawy celne.

Zapisane dokumenty są dostępne 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca na Ziemi. System jest hostowany w centrum danych HP zlokalizowanym we Frankfurcie nad Menem. Planowane są kolejne rozszerzenia zakresu wdrożenia o teczki akt oraz uruchomienie workflow.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200