DGT współpracuje z NATO

Spółka podała do wiadomości, że przed niespełna miesiącem podpisała z agencją NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency) ramową umowę Basic Ordering Agreement (BOA), uprawniającą DGT do udziału w przetargach wyposażenia w obszarze telekomunikacji i teleinformatyki dla administracji i sił zbrojnych sojuszu północnoatlantyckiego.

Porozumienie BOA jest formą umowy generalnej, zawieraną między potencjalnym dostawcą sprzętu a agencją NC3A. Podpisany dokument upraszcza procedury dokonywania zakupów przez NATO z dostawcami, gdyż umożliwia pomijanie międzynarodowych procedur przetargowych – jeśli dostawca produktu znajduje się na liście referencyjnej.

Firma DGT dostarcza od lat swe rozwiązania na rynki operatorów telekomunikacyjnych i biznesu oraz służb skupionych w resortach MSWiA i MON. Sprzęt firmowy DGT jest znany w służbach NATO od 1999 roku, a mobilne systemy łączności polowej były wielokrotnie wykorzystywane podczas natowskich działań operacyjnych polskich żołnierzy w Bośni, Kosowie, Afganistanie, a obecnie również w Iraku.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200