DDR - taniej już nie będzie?

Prawdopodobnie spadek cen kości pamięci, z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich miesiacach, ma się ku końcowi. Zagraniczni dystrybutorzy tego typu sprzętu twierdzą, że układy DDR i DDR2 osiągnęły już minimalne ceny a ich dalsze obniżki mogą dotyczyć w zasadzie tylko DDR2 400 MHz.

Jak informowaliśmy w ostatnim Barometrze Cen, także na polskim rynku dało się zaobserwować bardzo wyraźny spadek. Jest to spowodowane zarówno tym, że dostępne są już pamięci wytwarzane przez rodzimych producentów, jak i faktem, że wraz z wprowadzaniem coraz szybszych układów, dystrybutorzy starają się sprzedać zapasy starszych kości.

Na pewno nie bez znaczenia będzie także pojawienie się nowej generacji pamięci. Ich prototypy już w pierwszym kwartale bieżącego roku opracował Samsung. Także przedstawiciele Infineona zapowiadają premierę kości DRAM DDR3 już w 2006 roku. Niestety tego typu układy najpewniej nie trafią na rynek wcześniej niż za dwa lata.

Zobacz również:

  • Czas na pamięci DDR5

Więcej informacji: Samsung, Infineon

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200