DDI - pakiet zawierający komplet narzędzi do zarządzania sieciami IoT

Internet rzeczy rozwija się jak burza. Szacuje się, że pod koniec tego roku na świecie pracować będzie ok. 25 mld urządzeń IoT, a w 2025 roku do wszystkich sieci IoT podłączonych będzie już 80 mld takich urządzeń. Urządzeniami takimi można efektywnie zarządzać oraz zapewnić im bezpieczeństwo stosując nowy rodzaj oprogramowania, któremu nadano nazwę DDI.

DDI to pakiet, w skład którego wchodzą trzy narzędzia, których nazwy zaczynają się od liter D, D i I. Chodzi tu o tak znane technologie używane powszechnie do kontrolowanie pracy sieci komputerowych jak DNS (Domain Name System), DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) oraz IPAM (IP Address Management). Wszystkie trzy narzędzia wchodzące w skład takiego pakiety wspierają oprócz standardowych funkcji również szereg dodatkowych, skrojonych specjalnie z myślą o zarządzaniu tak specyficznymi punktami końcowymi, jakimi są urządzenia IoT.

DDI - pakiet zawierający komplet narzędzi do zarządzania sieciami IoT

Domain Name System (DNS) to system pozwalająca zarządzać nazwami urządzeń podłączonych do sieci IoT. Jego główne zadanie polega na tłumaczeniu nazw urządzeń IoT i domen sieciowych, do których są podłączone, na konkretne adresy IP. Z kolei narzędzie Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) automatyzuj proces przypisywania adresów IP konkretnym urządzeniom końcowym IoT, takim jak np. miernikom, czujnikom czy licznikom.

Zobacz również:

  • Bezpieczeństwo? Oczywiście. Ale nie u mnie...
  • Polski biznes stawia na chmurę i 5G
  • Jak budować bezpieczny świat IoT

Trzecie narzędzie wchodzące w skład pakietu DDI kryje się skrótem IPAM (IP Address Management). Zadaniem tego narzędzia jest śledzenie adresów IP przypisanych wszystkim urządzeniom IoT obsługiwanym daną firmę oraz automatyczne zarządzanie nimi, zwalniając z tego obowiązku administratora sprawującego pieczę nad całym system IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200