DB2 w wersji 7

IBM wypuściła wersję 7 bazy danych DB2 Universal. Kluczową zmianą w nowej wersji jest integracja rdzennych funkcji bazodanowych produktu, zarządzania zawartością i mechanizmów business intelligence oraz wsparcie XML i zdolność do obsługi przestrzennych typów danych.

DB2 w wersji 7 zawiera funkcje hurtowni danych i możliwości przetwarzania analitycznego online, jak również technologię przyspieszającą przeszukiwanie Internetu. DB2 jest obecnie najlepiej sprzedająca się bazą danych na rynku Unixa i Windows NT. Nowa wersja jest dostępna na platformy: AIX, Solaris, HP-UX i Linux oraz Windows NT/2000 i OS2.

Produkt można nabyć za 498 USD w Personal; 3349 USD w Workgroup, 23 760 USD w Enterprise i 300 510 USD Enterprise-Extended (cena za jeden procesor). Dostępny jest również bezpłatny zestaw migracyjny ułatwiający przejście z baz danych konkurencji (Oracle, Informix, Sybase, SQL Server) na DB2.

Zestaw można ściągnąć z witryny IBM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200