DB2 Viper dla użytkowników mySAP

W ramach umacniania sojuszu przeciwko wspólnemu przeciwnikowi Oracle, IBM i SAP zapowiedziały, że następna wersja DB2 ma być wyznaczona jako preferowana baza danych dla użytkowników oprogramowania biznesowego SAP.

Użytkownicy kupujący wersję All-in-One oprogramowania ERP mySAP, będą mogli uzyskać bazę danych DB2 w wersji 'Viper', spodziewaną w wersji finalnej latem br., skonfigurowaną i dostrojoną w celu osiągnięcia najlepszej wydajności w tym zastosowaniu.

Szef działu marketingu baz danych IBM twierdzi, że po udostępnieniu w roku ubiegłym przez IBM i SAP specjalnie dostrajanej dla aplikacji SAP bazy danych DB2, wielu użytkowników zdecydowało się na przejście z bazy danych Oracle na DB2 lub wybierało DB2 zamiast Oracle w nowych wdrożeniach aplikacji SAP.

Zobacz również:

  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?

Jednak analitycy zauważają, że SAP łączony z DB2 to powrót do roku 2001, kiedy podobnie zaaranżowane połączenie dało mieszane rezultaty. Odnotowano przypadki odejścia od bazy danych Oracle, ale nie można tego uznać za zjawisko masowe.

Poza użytkownikami poszukującymi sposobu na migrację z systemów Unix na tańszy sprzęt i platformę Linux, IBM iSAP mają także na celowniku użytkowników oprogramowania Siebel, PeopleSoft i J.D. Edwards (firmy te zostały w latach ubiegłych przejęte przez Oracle). Wielu użytkowników z tego grona myśli o migracji, pomimo obietnicy Oracle, iż mogą bez przeszkód wykorzystywać posiadane bazy danych i warstwy pośredniczące nie pochodzące od Oracle.

Nowi użytkownicy mySAP All-in-One, którzy nabędą najnowszą wersję DB2 mają uzyskać bezpłatny roczny pakiet serwisowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200