D-Link oferuje zapory typu UTM

D-Link wprowadził na rynek nowe zapory sieciowe typu UTM (Unified Threat Management), nadając im nazwy DFL-260 i DFL-860.

Urządzenia wspierają mechanizm wykrywający i likwidujący zagrożenia oraz zawierają system antywirusowy i moduł filtrujący zawartość stron WWW.

Zaimplementowany w rozwiązaniu moduł antywirusowy został oparty na mechaniźmie Lab, a detektor intruzów (IDS/IPS) został opracowany przez firmę Endeavor Security. Z kolei moduł filtrujący zawartość stron WWW jest dziełem firmy ContentKeeper Technologies.

Zobacz również:

System antywirusowy pracuje w oparciu o technologię Stream Based Virus Scanning, która sprawdza pliki w czasie rzeczywistym, bez uprzedniego odczytania całości. Moduł (IDS/IPS) identyfikuje wszystkie warianty ataków. Analizie poddawane jest wiele aspektów ataków takich jak: zawartość złośliwego kodu, sposób wtargnięcia czy metoda infekcji.

Moduł filtrujący strony WWW świadczy usługę (Web Content Filtering). Jest to objęta patentem technologia, sprawdzająca automatycznie zawartość stron. Treść strony może należeć do jednej lub kilku niepożądanych klas stron WWW. W tym drugim przypadku, pojawienie się treści zaliczonej do chociażby jednej kategorii nie pozwoli na wyświetlenie się całości witryny internetowej.

D-Link oferuje zapory typu UTM

DFL-860

Zapora DFL-260 jest objęta dwuroczną gwarancją, natomiast model DFL-860 posiada dożywotnią ograniczoną gwarancję (wsparcie gwarancyjne przez cały okres cyklu produkcyjnego oraz dodatkowo przez pięć lat od wycofania z produkcji). Urządzenia DFL-260 i DFL-860 kosztują odpowiednio 659 i 1159 euro.


TOP 200