D-Link oferuje nowe adaptery PowerLine

D-Link zaprezentował kolejne rozwiązanie typu PowerLine, pozwalające budować w domu lub w biurze sieć komputerową LAN w oparciu o istniejącą instalację elektryczną. PowerLine HD Ethernet Adapter Starter Kit (DHP-303) zawiera dwa adaptery sieciowe, które można podłączać do pojedynczych stanowisk pracy lub przełączników albo punktów dostępowych.

Rozwiązanie można wykorzystywać do podłączania do sieci LAN lub internetu szerokiej gamy urządzeń, w tym konsol gier, takich jak Xbox 360, Playstation 3 czy Nintendo Wii. Adaptery są rozpoznawane automatycznie przez oprogramowanie Network Map (wchodzące w skład systemu operacyjnego Windows Vista) i zawierają diody LED, które informują użytkownika o ich aktualnym stanie.

D-Link oferuje nowe adaptery PowerLine
Adaptery gwarantują danym bezpieczeństwo, szyfrując je zgodnie ze standardem 3DES (Triple Data Encryption Standard). Aby aktywować tę opcję, wystarczy na jednym z adapterów nacisnąć przycisk, a następnie przejść do drugiego adaptera i powtórzyć tę czynność. Rozwiązanie wspiera też technologię QoS (Quality of Service), co jest szczególnie przydatne w przypadku przesyłania przez sieć danych czułych na opóźnienia (np. obrazów wideo). Szybkość przesyłania danych wynosi do 200 Mb/s. PowerLine HD Network Adapter Starter Kit kosztuje 140 USD.

Zobacz również:

  • W jakim kierunku pójdzie Ethernet?

Cztery miesiące temu ITU (International Telecommunication Union) uzgodniła szczegóły standardu G.hn, który znajdzie zastosowanie w sieciach domowych, w tym tych opartych na istniejącym okablowaniu elektrycznym (patrz tutaj).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200